Znalezienie odpowiedniego wyposażenia, które zmieści się w małej, przytulnej kuchni, może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak skorzystamy z nowoczesnych rozwiązań, spokojnie poradzimy sobie ze stworzeniem atrakcyjnej, a przy tym funkcjonalnej przestrzeni. Ten artykuł dostarczy kilku cennych wskazówek, jak należy zaaranżować kuchnię, aby niewielkie pomieszczenie stało się maksymalnie użyteczne.

Czym się kierować podczas wyboru mebli kuchennych do małej kuchni?

Podczas wyboru mebli kuchennych do małej kuchni należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich rozmiar oraz kształt. Montaż wąskiego blatu oraz wiszących na ścianie szafek pomoże zmaksymalizować ilość dostępnej przestrzeni użytkowej. Jednocześnie warto zainwestować w wielofunkcyjne meble – doskonały tego przykład stanowi wyspa z szufladami lub składany stół, który w razie potrzeby można łatwo ukryć. Jeśli mamy do zagospodarowania ograniczoną przestrzeń kuchenną, najlepiej sprawdzą się meble na zamówienie z Węgrowa. Dostosowanie ich do konkretnych, często nietypowych wymiarów pomieszczenia pozwala w pełni wykorzystać absolutnie każdy dostępny centymetr.

Co jeszcze można wykorzystać do urządzenia małej kuchni?

Oprócz optymalnego zagospodarowania przestrzeni za sprawą funkcjonalnych mebli na wymiar wykonywanych przez firmę KD Meble, w urządzeniu niewielkiej kuchni pomóc może również wykorzystanie odpowiednich kolorów i tekstur. Jasna paleta barw sprawi, że ograniczona przestrzeń wyda się znacznie większa niż w rzeczywistości. Znów użycie materiałów takich jak drewno lub kamień nada kuchni indywidualnego rysu i charakteru. Nie można też zapominać o oświetleniu – strategiczne rozmieszczenie lampek LED lub światła nad głową pozwoli stworzyć ciepłą i zachęcającą atmosferę w nawet najciaśniejszej kuchni.